Üheksanda eluaasta kümnes kuu

Kooli alguseks olin ma juba nii pikkViimane vaheaja kuu möödus sünnipäevade ja matkamiste ja lõbutsemise tähe all.

Kuu alguses käisime tädi Ainol külas tema sünnipäeva tähistamas. Sinna sõites läks meie suur auto täitsa katki ja sel kuul see auto korda ei saanudki.

Issil oli sel kuul ka juubel ja tal käis palju külalisi ning mulle see meeldis. Kõigepealt tuli Sella ja Rasmus külla (Sella jäi pikemaks) ja siis tulid mulle teised sõbrad ka külla. Päris lahe oli sedasi mängida teiste lastega.

Mell ja Sirje kinkisid issile sünnipäevaks veel kolm kala, aga kõige pisem neist ei jäänud suurte keskel ellu. Teised kalad said ilusti akvaariumisse ja elutsevad seal lahedasti. Ühe nimeks pani issi Bentley (selline suur ja rahulik kala, kes vahepeal võib väga kiiresti kihutada) ja teise nimeks sai Põnn (sest ta on ka mingi säga ja kuna vana säga nimi on Tõnn, siis uue pisikese nimeks sai Põnn).
Mina nii tahtsin omale veel ühte kala – kukekest nimelt ja onu Mell ostiski mulle selle. Kuna tema on selline riiukukk (omasugustele läheb kohe kallale), siis panime tema eraldi akvaariumisse, mille olime varem ostnud. Nimeks sai komeet – ta on selline lahe tumesinine kala.

Sella ja emmega ja sõbraga ja tema emaga käisime veel ühel matkal, kus oli nii lahe olla ja siis me saime veel meil mängida minu uues toas. Ah jaa – me tegime emmega sauna teise korruse korda ja otsustasime, et sellest saab meie tuba. Mina kolisin oma asjad kogu suveks sinna ja magasin päris kaua seal. Kui Sella oli meil, siis magasime seal, ainult vahepeal magasime toas. Mina ütlesin, et nüüd hakkangi seal elama, aga emme-issi arvasid, et sügisel ja talvel on seal liiga külm. Eks me näe, mis sellest saab.

Ja sellesse kuusse jäi ka  kooli algus. Tegelikult küll ainult kooli alguse aktus. Mina ei tahtnud sinna aktusele üldse minna, aga tegelikult oli see päris lahe – sain sõpradega kokku ja kohe tegelesime oma vanade tempudega. Aktus oli ju põhiliselt esimesele klassile, aga meie oleme nüüd juba TEISES klassis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga