Üheksanda üheksas kuu

Mustikad on mõnusadJuulis sai päris mitmes kohas matkal käidud ja kaks kokkutulekut oli ka.

Emmega võtsime ette matkasid – kõigepealt käisime rabas matkal. Seal tuli päris mitu head kilomeetrit kõndida rabas laudteel ja siis veel metsavahel ka. Natuke sadas küll vihma, aga vihmakeebiga ei pannud seda tähelegi. Oli vahva.

Teine matk toimus koos sõbraga (ja tema emaga). Kõigepealt sõitsime rongiga sinna kohale ja siis käisime Piusa koopaid vaatamas ning siis sai jälle natuke metsas matkatud. Koobastesse päris sisse kahjuks ei lastudki, aga näha saime neid ikka. Seal koobastes oli nii külm, et meile anti tekid peale kohe.

Kuu keskel toimus üks Vainoste suguvõsa kokkutulek teise-Nana pool. Seal oli mul paar sõpra ka, seega oli päris lahe. Ma jäin sinna kohe ööseks ja veel paariks päevaks – seni, kuni sõbrad ära läksid. Kokkutulekul hakkas seal vihma sadama ja saime kõik väga märjaks, aga lastele selline asi isegi meeldib ju.

Teine kokkutulek oli kuu lõpus – emme suguvõsa kokkutulek. Seal oli seepärast lõbus, et saime Sellaga koos olla. Sella jäi koos meiega teise-Nana poole ööbima ja siis me viisime ta järgmisel päeval koju.

Üks tähtis asi juhtus sel kuul veel. Nimelt viisime mu väikese akvaariumi koos kaladega kodu-Nanale. Talle need väikesed kalad täitsa meeldivad. Meie endale aga muretsesime suure akvaariumi, kus oli alguses sees 4 kala ja mina sain poest veel kalu juurde valida. Seal on kuldkalad (2 tükki – samasugused ja seepärast nime pole), suur Tõnn (tema on säga, kes on peidus, aga on ikka vahest näha ka), Ahven (nimi on selline), Mustu (keda ma pole kordagi näinud, sest ta on öökala ja peidab ennast päeval) ja Korall (veel üks kuldkala, aga tema on kirju).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga